חברה וקהילה


אמץ לוחםאימוץ גדוד 890 של הצנחנים

במסגרת פעולותיה של יפאורה למען הקהילה, לוקחת חלק החברה בפרויקט "אמץ לוחם" של האגודה למען החייל. יפאורה מאמצת את גדוד 890 של חטיבת הצנחנים ובכך מביעה הוקרה לחיילים על מסירותם ועבודתם הקשה להגנת גבולות הארץ לאורך כל השנה. הפעילות כוללת תמיכה בחיילים בודדים, סיוע כלכלי לחיילים ובני משפחותיהם הזקוקים לכך ומעורבות בפעילויות גיבוש והווי במטרה לרומם את מצב רוחם. כמו כן, תורמת יפאורה ממוצרי החברה לכל פעילויות הגדוד. מנהלי החברה שומרים קשר ישיר עם מפקדי הגדוד לקביעת סדרי העדיפויות חלוקת התקציב. הפעילויות הנ"ל מתואמות וכפופות להנחיות צה"ל ועקרונותיו.
לאתר אמץ לוחם


עמותת אתגריםשותפות ותרומה לעמותת אתגרים

אתגרים, הנה עמותה אשר פועלת במטרה לשקם פיזית, נפשית וחברתית, ילדים, נוער ובוגרים באמצעות פעילות ספורט אתגרי, כן דוגלת עמותת אתגרים בשוויון הזדמנויות ומאמינה כי גם חברי העמותה יכולים להיות ולחיות כמו כולם. יפאורה מברכת על היוזמה שמחה וגאה לקחת חלק במימון פעילויות ספורט אתגרי ונופש פעיל לילדי וחברי קבוצת אתגרים.
לאתר אתגרים


האגודה למלחמה בסרטןתרומה לאגודה למלחמה בסרטן – פרויקט "ניצוץ של תקווה"

מאבקם של הילדים במחלה גורר היעדרויות ממושכות מבית הספר. פרויקט "ניצוץ של תקווה" מאפשר לילדים חולי סרטן הנעדרים לתקופת ממושכות מבית הספר להשלים את לימודיהם בביתם, בקצב ההתקדמות האישי של כל אחד ואחת באמצעות חונכים. יפאורה- מממנת חונכים לילדים אלו ובכך מנסה לעזור לילדים להמשיך ולשמור על שגרת חיי הלימודים במקביל להתמודדות עם מחלתם.
לאתר – פרויקט ניצוץ של תקווה


מכון הלב תל השומרתרומה למכון הלב לבית החולים "תל השומר"

מזה מספר שנים יפאורה תורמת למכון הלב בבית החולים תל השומר, התמיכה מאפשרת מימון מלגת השתלמות עבור רופא מתמחה בתחום הקרדיולוגיה במכון הלב.


משאלת לבמשאלת לב

עמותת משאלת לב הינה חלק מארגון בינלאומי, שייעודו הגשמת משאלות לבם של ילדים החולים במחלה מסכנת חיים, בין הגילאים 3-18. העמותה שואפת להעניק לילד ולמשפחתו חוויות חיוביות של תקווה, כוח ושמחה בתקופה הקשה בחייהם. יפאורה גאה לקחת חלק ולהיות שותפה בהגשמת חלומותיהם של הילדים.
לאתר משאלת לב


אנד ג'וישיתוף פעולה עם סטודיו &JOY

בסטודיו & JOY מועסקים אנשים עם צרכים מיוחדים בשזירת פרחים ,עיצוב מתנות וביצירת חבילות שי. במסגרת התרומה לקהילה, יפאורה, רוכשת לאורך השנה ובמיוחד בתקופות החגים, מגוון ממתנות הסטודיו ובכך מסייעת להשתלבות העובדים בקהילה הן מבחינה חברתית והן מבחינה כלכלית.
לאתר סטודיו &Joy


עזר מציוןעזר מציון

עזר מציון הינה העמותה הגדולה בישראל בתחום התמיכה הרפואית. היא מעניקה סיוע ותמיכה רפואיים לחולים ולמשפחותיהם, לקשישים, לנזקקים ולאנשים במצבי משבר שונים במטרה לסייע להם להתגבר על הקשיים והמכשולים העומדים בפניהם. בשנת 1998 הקימה "עזר מציון" את המאגר הלאומי לתורמי מח עצם, במטרה לסייע לחולי סרטן ולחולים במחלות קשות אחרות למצוא תורם מח עצם לצורך השתלה – ובכך להציל את חייהם. יפאורה תורמת למימון בדיקות התאמה.
לאתר עזר מציון


ור ירוקאור ירוק

עמותת "אור ירוק" הוקמה בשנת 1997 מתוך הכרה בחשיבות העליונה של מאבק ללא פשרות בתאונות הדרכים וחשיבות מעורבות הקהילה בו. המטרה המוצהרת של העמותה היא לצמצם עד כמה שאפשר את מספר הנפגעים בתאונות דרכים ולהשפיע על שינוי תרבות הנהיגה בישראל. בין היתר העמותה מקיימת תוכנית ארצית "בטיחות בדרכים כדרך חיים" להדרכת ילדים בגני ילדים, בתי ספר יסודיים וחטיבות הביניים והתיכון. יפאורה מממנת חונכים ובכך מנסה להשפיע על שינוי תרבות הנהיגה ולצמצם עד כמה שאפשר את מספר הנפגעים בתאונות דרכים.
לאתר אור ירוק


מרכז סיוע לנפגים מיניתתאיר מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית

מרכז סיוע 'תאיר' פועל משנת 1998 למתן סיוע וליווי לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, ולהעלאת מודעות, חינוך והסברה בנושא אלימות מינית. המרכז ממוקם ופועל באזור השפלה המורחב, ומשרת כמיליון תושבים. מרכז הסיוע מעניק תמיכה וסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, פועל להנגשה ושיפור המענים הקיימים לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, להעלאת המודעות ולמניעת אלימות מינית. יפאורה מממנת העברת סדנאות להורים בנושא שיח בטוח ופתוח על מיניות עם ילדים ומתבגרים ושותפה במימון קבוצת תמיכה. כמו כן, יפאורה תורמת לאירוע השנתי של המרכז. 


בית יגאל אלוןבית יגאל אלון

יפאורה  תורמת לפרוייקט "מפגש אביב" אשר הנו מפגש של אומנים ערבים ויהודים- בני כל הדתות המתקיים בקיבוץ גינוסר בבית יגאל אלון . יגאל אלון ייסד מפגש זה לראשונה בשנת 1954. המפגש הופסק עם מותו של יגאל אלון וחודש בשנת 2000. לאורך השנים, נפגשים האומנים ויחד יוצרים יצירות אומנות יפות וצבעוניות. השנה יפאורה תורמת לתוכנית חדשה שיוצאת לדרך, מפגשי גמלאים ערבים ויהודים.  עשייה משותפת זו נוטעת את התקווה לדו קיום, לאחווה ושלום בין שני העמים.


עמותת ערעמותת ער"ן – עזרה ראשונה נפשית בטלפון

ער"ן הוקמה בשנת 1971, פועלת ב-12 סניפים בארץ ומעניקה שירותי עזרה נפשית בטלפון ובאינטרנט 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. העמותה משרתת את כלל החברה הישראלית על כל מרכיביה ורבדיה, והשירות ניתן על ידי כ- 1,200 מתנדבים. לער"ן חשיבות לאומית גם במצבי חרום ודחק, ובעת חירום מהווה ער"ן מקור לסיוע נפשי והן להפניה למקורות סיוע בקהילה. יפאורה נתנה חסות לאירוע ההתרמה השנתי של העמותה אשר ייעדה את ההכנסות לניצולי שואה וחיילי צה"ל.


תרומות של מוצרי החברהתרומות של מוצרי החברה

לאורך כל השנה תורמת יפאורה ממוצרי החברה לגופים שונים כגון: יחידות צה"ל, עמותות חברתיות וביניהן לקט ישראל, תנו יד לחבר, מעגל נשים,  מסל"ן, לשובע, רוח גבית,  משפחות מעוטות יכולת ועוד.