חברה וקהילה

אימוץ גדוד 890 של הצנחנים

במסגרת פעולותיה של יפאורה למען הקהילה, לוקחת חלק החברה בפרויקט "אמץ לוחם" של האגודה למען החייל. יפאורה מאמצת את גדוד 890 של חטיבת הצנחנים ובכך מביעה הוקרה לחיילים על מסירותם ועבודתם הקשה להגנת גבולות הארץ לאורך כל השנה. הפעילות כוללת תמיכה בחיילים בודדים, סיוע כלכלי לחיילים ובני משפחותיהם הזקוקים לכך ומעורבות בפעילויות גיבוש והווי במטרה לרומם את מצב רוחם. כמו כן, תורמת יפאורה ממוצרי החברה לכל פעילויות הגדוד. מנהלי החברה שומרים קשר ישיר עם מפקדי הגדוד לקביעת סדרי העדיפויות בחלוקת התקציב. הפעילויות הנ"ל מתואמות וכפופות להנחיות צה"ל ועקרונותיו.


שותפות ותרומה לעמותת אתגרים

אתגרים, הנה עמותה אשר פועלת במטרה לשקם פיזית, נפשית וחברתית, ילדים, נוער ובוגרים באמצעות פעילות ספורט אתגרי, כן דוגלת עמותת אתגרים בשוויון הזדמנויות ומאמינה כי גם חברי העמותה יכולים להיות ולחיות כמו כולם. יפאורה מברכת על היוזמה שמחה וגאה לקחת חלק במימון פעילויות ספורט אתגרי ונופש פעיל לילדי וחברי קבוצת אתגרים.


תרומה לאגודה למלחמה בסרטן – פרויקט "ניצוץ של תקווה"

מאבקם של הילדים במחלה גורר היעדרויות ממושכות מבית הספר. פרויקט "ניצוץ של תקווה" מאפשר לילדים חולי סרטן הנעדרים לתקופות ממושכות מבית הספר להשלים את לימודיהם בביתם, בקצב ההתקדמות האישי של כל אחד ואחת באמצעות חונכים. יפאורה- מממנת חונכים לילדים אלו ובכך מנסה לעזור לילדים להמשיך ולשמור על שגרת חיי הלימודים במקביל להתמודדות עם מחלתם.


תרומה למכון הלב לבית החולים "תל השומר"

מזה מספר שנים יפאורה תורמת למכון הלב בבית החולים תל השומר, התמיכה מאפשרת מימון מלגת השתלמות עבור רופא מתמחה בתחום הקרדיולוגיה במכון הלב.

 


שיתוף פעולה עם סטודיו & JOY

בסטודיו & JOY מועסקים אנשים עם צרכים מיוחדים בשזירת פרחים ,עיצוב מתנות וביצירת חבילות שי. במסגרת התרומה לקהילה, יפאורה רוכשת מגוון ממתנות הסטודיו ובכך מסייעת להשתלבות העובדים בקהילה הן מבחינה חברתית והן מבחינה כלכלית.


עמותת ער"ן – עזרה ראשונה נפשית בטלפון
ער"ן הוקמה בשנת 1971, פועלת ב-12 סניפים בארץ ומעניקה שירותי עזרה נפשית בטלפון ובאינטרנט 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. העמותה משרתת את כלל החברה הישראלית על כל מרכיביה ורבדיה, והשירות ניתן על ידי כ- 1,200 מתנדבים. לער"ן חשיבות לאומית גם במצבי חרום ודחק, ובעת חירום מהווה ער"ן מקור לסיוע נפשי והן להפניה למקורות סיוע בקהילה. יפאורה נתנה חסות לאירוע ההתרמה השנתי של העמותה אשר ייעדה את ההכנסות לניצולי שואה וחיילי צה"ל.


תרומות של מוצרי החברה

לאורך כל השנה תורמת יפאורה ממוצרי החברה לגופים שונים כגון: יחידות צה"ל, עמותות חברתיות וביניהן לקט ישראל, תנו יד לחבר, מעגל נשים,  מסל"ן, לשובע, רוח גבית,  משפחות מעוטות יכולת ועודכפר נהר הירדן –

כפר נופש ייחודי לילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות, גנטיות ומחלות מסכנות חיים. כפר הנופש מציע ללא תשלום חוויות בלתי נשכחות, מלאות הנאה ועניין ובטוחות מבחינה רפואית, הניתנות לילד ולמשפחתו .מטרות הפעילות הן להעלות את הדימוי העצמי של הילד הנופש והפעילויות מעודדות תמיכה ועזרה הדדית ומחזקות בילד את ההרגשה שהוא אינו יחיד במצבו. בכל הפעילויות מושם דגש על הישגיות ולא על תחרותיות .הילדים נהנים בכפר ממגוון סדנאות ופעילויות. המתקנים והפעילויות בכפר נגישים לנכויות פיזיות שונות ולכיסאות גלגלים.

 


בית איזי שפירא –
בית איזי שפירא פועל למעלה מ-30 שנה כדי להבטיח לילדים ובוגרים עם מוגבלויות שונות שותפות מלאה בחיי הקהילה ואיכות חיים טובה יותר, כאשר כל אדם עם מוגבלות הינו אזרח שווה זכויות, מעורב ופעיל בחיי הקהילה. הארגון פועל בשלושה תחומי ליבה עיקריים: פיתוח שירותים חינוכיים טיפוליים חדשניים, פעילות רחבה ליצירת שינוי עמדות בקהילה ובחברה והשפעה על מדיניות וחקיקה, והפעלת מרכז למצוינות, מחקר והכשרה מקצועית בתחום המוגבלויות.

 


 

אלין בית נועם –
אלין בית נועם פועלת משנת 1941. העמותה מפעילה פרויקטים לסיוע בשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות. הפעילות העיקרית של העמותה הינה הפעלת מרכז יום המספק לחניכים מסגרת יומית שיקומית, תעסוקתית וחברתית, תוך מתן הזדמנות לכל אחד ואחת מהם לחיות חיים מלאים ומספקים. החניכים הנם אנשים בוגרים עם מוגבלויות שכליות ופיזיות קשות. רובם ככולם משתמשים בכיסאות גלגלים, ולחלקם צרכים מורכבים בתקשורת. הפעילויות שמרכז היום מציע הן מגוונות וכוללות יחידת תעסוקה, קבוצות טיפוליות, פינת חי, פעילויות יצירה באמנות, טיפולים אלטרנטיביים וסיוע למשפחות.קרן נכי צה"ל –

קרן נכי צה"ל הוקמה על ידי ארגון נכי צה"ל על מנת לגייס משאבים בארץ ובחו"ל לצורך בניית בתי הלוחם ואחזקתם, רכישת הציוד הנדרש ומימון המערך השיקומי של ארגון נכי צה"ל. מערך שיקומי זה כולל את מגוון פעילויות הספורט והתרבות בבתי הלוחם ברחבי הארץ והקמת בית לוחם חדש באשדוד ובית קיי. בנוסף מטרת הקרן לגייס משאבים לפרויקטים מיוחדים הכוללים את מגוון ספורט הנכים ההישגי, פרויקט מלגות לימודים להשכלה גבוהה, מלגות יוצרים בתחום האמנות והספרות ומלגות בספורט הישגי.לתת –

ארגון לתת הוקם בשנת 1996. מטרת הארגון הינה לפעול לצמצום העוני למען יצירת חברה צודקת וטובה יותר, על ידי סיוע לאוכלוסיות במצוקה על בסיס אוניברסלי, הנעת החברה האזרחית לערבות הדדית ונתינה והובלת שינוי בסדר העדיפויות הלאומי. הארגון פועל בין היתר לאיסוף וחלוקת מזון, הצלת מוצרי מזון המיועדים להשמדה וראויים למאכל ותרומתם למשפחות וסיוע לניצולי שואה נזקקים.